RSS
 

Mamo, ja chyba nie mam żadnego szalika …

25 sty

jesienią zakrzyknęło moje dziecię. Matka w szafę patrzy, wyciaga i wyciąga i wyciąga szale, szaliczki, otulacze, kominy, kominki. Nowsze, starsze, bardziej starsze i najstarsze. Wszyskie jak najbardziej gotowe do używania, noszenia. Każdy z szafy krzyczy: mnie zabierz mnie!

W sumie to aż dziw bierze, że sie tyle tego uzbierało

rudy długości jakieś 280 cm, szerkości ok 25cm. Można się nim omotać kilka razy. Włóczka sądzac z dotyku bawełniana, albo z domieszką bawełny.  Wzór, prosty skośny ażurek. Pasuje do wielu rzeczy.

 szeroki, niezbyt długi. 50 cm na 150 cm. kolor troche popiel, troche stal jaśnieńka.Może być narzutką na plecy, albo szalem olbrzymem wokół szyi.

 Mój ulubiony, duży szeroki w kolorze stalowym. Znoszony troche, ale jeszcze całkiem do rzeczy.

 brązowy wykonany z dziwacznej włóczki. Nie jest to bukla, tylko coś bardziej sztywnego. Piękny kolor, ale szalik do ulubionych nie nalezy.

jasnoróżowy, bawełniany, ażurowy. Taki sam jak rudy.

Zielony, gruby, ciezki, warkoczowy. Bardziej na ramiona niż pod szyje. Ciepły. Wykonany nie mam pojęcia z czego, pewnie akryl z jakąs domieszką.

 różowy, warkoczowy.

 

mięciutki, milutki i gruby ciepły. Kolor piękny, nie jest to róż, tylko taki ni łososiowy, ni fioletowy, ni różowy. Długaśny

 bladozielony, bawełniany. Ciepły.

 olbrzymi, ciepły w kolorze beżowym. Grubaśny.

 i kolejny beżowy. Same oczka prawe. zrobiony chyba dlatego, ze nie miałam pojęcia co z włóczki zrobić, a ręce az się paliły do roboty :)

To są nasze szaliczki. Wszystkie w używaniu codziennym, albo i niecodziennym.

Nastepnym razem pokaze nasze kominy, albo inaczej szaliki zszywane, takie wygodne do zamotania, bo i na głowe się nadadzą i na szyje a i na plecy w pracy zarzucić można jak nagły chłod przyjdzie.

 
Komentarze (2)

Napisane przez w kategorii Bez kategorii, dla dzieci, otulacz, szal

 

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~Alicja

  26 stycznia 2013 o 00:54

  bardzo ładne te szale -przejrzałam twoje prace i bardzo mi się podobają pozdrawiam i zapraszam do siebie Alicja

   
  • lucja

   26 stycznia 2013 o 07:40

   Bardzo dziękuję za zaproszenie, chętnie skorzystam :)